Ręczniki z bawełny egipskiej

Ręczniki z bawełny egipskiej

Poniżej znajdziesz ofertę na ręczniki z bawełny egipskiej. Wcześniej jednak proponujemy zapoznać się z teorią, aby lepiej poznać temat;

Rodzaj bawełny użytej przy produkcji ręczników bezpośrednio wpływa na ich jakość. Włókna bawełny egipskiej są dwa razy dłuższe od włókien innych rodzajów bawełny i spełniają kryterium ELS (extra-long staple), czyli nalezą do grupy bawełny długowłóknistej.
Przędza wyprodukowana z bawełny egipskiej daje możliwość stworzenia tkaniny zarówno bardzo miękkiej w dotyku i jednocześnie bardzo wytrzymałej.
Jeżeli wykorzystujemy bawełnę egipską do produkcji ręczników, otrzymujemy grube, miękkie i świetnie chłonące wodę ręczniki, często o długiej pętelce, która nadaje ręcznikowi puszystości i gwarantuje dobrą higroskopijność.
Ręczniki są również bardzo trwałe, co jest bardzo ważne przy intensywnej eksploatacji lub w przypadku ręczników hotelowych. Co więcej, ten rodzaj bawełny sprawia, że ręczniki nie pylą, nie pilingują się, i stają się coraz bardziej miękkie z każdym praniem.

Pamiętaj !
Prawdziwy, oryginalny ręcznik z bawełny egipskiej musi mieć umieszczoną
informację na metce o składzie: bawełna egipska 100%/ egyptian cotton 100%
oraz posiadać Egyptian Cotton Logo będące własnością Cotton Egypt™ i
Egyptian Ministry of Foreign Trade.
Tylko wtedy możesz mieć pewność, że ręcznik naprawdę produkowany jest z bawełny egipskiej.
Egyptian Cotton LogoCzynniki wpływające na jakość bawełny egipskiej

Położenie geograficzne

Bawełna rośnie w wielu miejscach na świecie, ale najbardziej sprzyja jej uprawie wysoka temperatura i umiarkowanie wilgotny klimat.
Bliskość równika, długi czas nasłonecznienia, wilgotności powietrza, długi okres wegetacyjny bawełny (od 4 do 6 miesięcy) sprawiają, że Egipt i dolina Nilu należy do najlepszych miejsc do uprawy bawełny.

Uprawa bawełny

To gdzie i w jaki sposób uprawiana jest bawełna ma odbicie na produkcie końcowym jaki z niej powstaje.
Bawełna egipska słynie z tego, że należy do najszlachetniejszych i najbardziej pieczołowicie uprawianych rodzajów bawełny. Sposób zbierania dojrzałej bawełny ma wpływ na jakość włókna, a następnie na jakość przędzy i tkaniny.
Przy zbieraniu mechanicznym może dojść do uszkodzenia włókien, dlatego bawełna egipska wciąż jeszcze zbierana jest ręcznie. Jako, że zbierający zrywają tylko prawdziwie dojrzałe owoce, otrzymywane z tak zbieranej bawełny włókna są równej długości i mają wysoką jakość.
Zbieranie ręczne sprawia, że włókna są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu są silniejsze i niepołamane. Dzięki takiemu podejściu przy uprawie otrzymuje się bawełnę najwyższej jakości.

Długość włókien bawełny

Tym, co wyróżnia bawełnę egipską od pozostałych rodzajów bawełny są włókna i ich długość. Rozróżnia się bawełnę krótkowłóknistą (10 do 22 mm), średniowłóknistą ( 22 do 33 mm) i długowłóknistą (33 do 55 mm). Bawełna egipska należy do ostatniej grupy, w której jest absolutnym liderem, gdyż jej włókna mają przynajmniej 3,5 cm długości i należą do najdłuższych na świecie. Skąd tyle zamieszania wokół długości włókien i dlaczego są one tak pieczołowicie mierzone?

Im dłuższe włókna tym silniejsza nić (przędza)

Długość włókien udoskonala przędzę i ostatecznie ma wpływ na jakość powstałej z przędzy tkaniny. Im dłuższe są włókna tym lepiej zostają ze sobą połączone i sklecone w procesie tworzenia przędzy. Czyli nić, a tym samym wyprodukowana z niej tkanina jest lepszej jakości, bardziej wytrzymała na eksploatację i trwalsza.
Przędza, która zawiera włókna zarówno krótkie i długie może być nierównomierna i bardziej narażona na uszkodzenia, dlatego tylko bawełna o długich włóknach jest gwarantem najwyższej jakości, zarówno przędzy jak i tkaniny.

Długość włókna wpływa na numer przędzy

Jeśli włókna bawełny są dobrze skręcone i wytrzymałe, daje to nam możliwość wyprodukowania cieńszej przędzy wyższych numerów. Nawet jeśli nić będzie cienka to dzięki wysokiej jakości włókien i tak pozostanie wytrzymała. Natomiast im cieńsza nić tym bardziej miękką, delikatniejszą w chwycie i lepszą jakościowo tkaninę możemy z niej wyprodukować. Tkanina z przędzy wysokich numerów zazwyczaj cechuje się połyskiem, jest gładka, sprężysta i miła w dotyku.

Oferta na ręczniki z bawełny egipskiej


Zamówienie, dostawa:
• minimalna wartość zamówienia dostępnych ręczników to 300 zł netto,
• w sprawie dostępności barw prosimy o kontakt,
• przy zamówieniu powyżej 800 zł netto koszt dostawy pokrywa Advertex, poniżej danej kwoty koszt dostawy, który pokrywa zamawiający, wynosi 15 zł netto,
• wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych,
Egyptian520 gramatura 520g/m2

Połączenie bawełny egipskiej i optymalnej gramatury.
50x90 - 14,50 zł netto,
70x130 - 24,50 zł netto,
90x160 - 36,00 zł netto

Kolory:grafitowy, limonka, truflowy, jasnoszary, fuksja, czerwony, róż paryski, zielony, kremowy, niebieski, beżowy, biały, czekoladowy, granatowy

zobacz pełen opis

Esencja gramatura 620g/m2

To Esencja puszystości, miękkości i delikatności dotyku. A wszystko za sprawą ultra nowoczesnej technologi tkania i połączenia bawełny egipskiej 40% tkanej metodą zero twist z włóknami bambusa 60%.
50x90 - 26,00 zł netto
70x130 - 45,00 zł netto,
90x160 - 65,00 zł netto
Kolory: beż, ecru, żółty, róż, niebieski, popiel, oliwka, turkus, grafit, fiolet, czekolada, brąz

Zobacz pełen opis ręcznika

DeLux gramatura 700g/m2

Gramatura 700g/m2 gwarantuje max komfort i doskonałą chłonność, a bawełna egipska sprawia, że ręczniki z każdym praniem stają się coraz bardziej miękkie i puszyste.
50x90 - 24,00 zł netto,
70x130 - 42,00 zł netto,
90x160 - 62,00 zł netto
Kolory: turkusowy, niebieski, czerwony, żółty, zielony, biały, kremowy, beżowy, truflowy, rudy, czekoladowy

zobacz pełen opis

Luxury gramatura 800g/m2

Dzięki bawełnie egipskiej, pomimo ekstremalnej gramatury, ręcznik jest wciąż puchaty i delikatny w dotyku.
50x90 - 26,00 zł netto,
70x130 - 43,50 zł netto,
90x160 - 68,00 zł netto
Kolory: brąz, biały, popiel, czerwony, turkus, chaber, fuksja, zielony, błękit, jasny błękit, róż, morela, ecru, beż, brąz, grafit, śliwka, czekolada

Zobacz pełen opis ręcznika

Egyptian 3el gramatura 600g/m2

W skład kompletu wchodzą ręczniki: 30x50, 50x90 i 70x140. Luksusowe komplety ręczników z bawełny egipskiej w bardzo wysokiej gramaturze 600. Szeroka paleta barw.
Cena: 62,50 zł netto
Kolory: biały, kremowy, beżowy, brązowy, granatowy, niebieski, zielony, czerwony, czarny

Zobacz pełen opis ręcznikaZapytaj o ręczniki z bawełny egipskiej:

Jan Fecko

Jan Fecko

ADVERTEX
54-129 Wrocław
ul. Drzewieckiego 46 lok.3
NIP: 899-259-53-24

tel. (71) 710 96 77
fax (71) 723 44 84
tel. kom. 531 817 268
(pon-pt, godz. 9.00 - 16.00)


e-mail: jan.fecko@advertex.pl
Wyślij proszę wiadomość e-mail, korzystając z poniższego formularza.

Do pobrania:

Cennik ręczników

Szukaj ręczników wg kategorii

katalog produktów
Aktualizacja: 16.10.2018