Ręczniki z bawełny egipskiej

Zamówienie, dostawa:
• minimalna wartość zamówienia dostępnych ręczników to 100 zł netto,
• w sprawie dostępności barw prosimy o kontakt,
• przy zamówieniu powyżej 800 zł netto koszt dostawy pokrywa Advertex, poniżej danej kwoty koszt dostawy, który pokrywa zamawiający, wynosi 12 zł netto,
• wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych,


Ręczniki egipskie z nadrukiem
• na wszystkich ręcznikach istnieje możliwość zrobienia haftu,
• w celu wyceny haftu prosimy o przesłanie loga
• minimum już od 20 szt

UWAGA: Podane poniżej ceny to ceny maksymalne dla minimów logistycznych. Cena zależy od wartości zamówienia. Przy większych zamówieniach wysokie rabaty. Dlatego w sprawie dokładnej wyceny zawsze prosimy o kontakt >>.Sesi gramatura 550g/m2

Ręcznik klasyczny z amerykańskiej bawełny długowłóknistej, ozdobiony żakardową bordiurą w pasy.
50x90 - 12.60 zł netto,
70x140 - 26.90 zł netto

Kolory: krem, beż, szary, żółty, malina, turkus

zobacz pełen opis

Nefre gramatura 550g/m2

Ręcznik Nefre to przepych i elegancja. Ręcznik wykonany jest z luksusowej bawełny egipskiej, która sprawia że ręczniki są pulchne, miękkie i milutkie w dotyku.
50x90 - 13.90 zł netto,
70x140 - 29.90 zł netto

Kolory:biały, krem, beż, srebrny, stal, czarny, złoty, granat, turkus

zobacz pełen opis

DeLux gramatura 700g/m2

Gramatura 700g/m2 gwarantuje max komfort i doskonałą chłonność, a bawełna egipska sprawia, że ręczniki z każdym praniem stają się coraz bardziej miękkie i puszyste.
50x90 - 24.00 zł netto,
70x130 - 45,00 zł netto,
90x160 - 68,00 zł netto
Kolory: turkusowy, niebieski, czerwony, żółty, zielony, biały, kremowy, beżowy, truflowy, rudy, czekoladowy

zobacz pełen opis

Luxury gramatura 800g/m2

Dzięki bawełnie egipskiej, pomimo ekstremalnej gramatury, ręcznik jest wciąż puchaty i delikatny w dotyku.
50x90 - 27,00 zł netto,
70x130 - 53,00 zł netto,
Kolory: brąz, biały, popiel, czerwony, turkus, chaber, fuksja, zielony, błękit, jasny błękit, róż, morela, ecru, beż, brąz, grafit, śliwka, czekolada

Zobacz pełen opis ręcznika

Komplety Delux gramatura 700g/m2

Komplety ręczników Delux pakowane w pudełka. Możliwe komplety 2, 3 i 4 elementowe. 9 kolorów do wyboru i ich wariacje.
Komplet 2 el (50x90+70x140) 73.00 zł netto,
Komplet 3 el (2*50x90+70x140) 97.00 zł netto,
Komplet 4 el (2*50x90+2*70x140) 140.00 zł netto,

Kolory: 9 kolorów do wyboru i ich wariacje

Zobacz pełen opis ręcznika

Zalety ręczników z bawełny egipskiej

Rodzaj bawełny użytej przy produkcji ręczników bezpośrednio wpływa na ich jakość. Włókna bawełny egipskiej są dwa razy dłuższe od włókien innych rodzajów bawełny i spełniają kryterium ELS (extra-long staple), czyli nalezą do grupy bawełny długowłóknistej.
Przędza wyprodukowana z bawełny egipskiej daje możliwość stworzenia tkaniny zarówno bardzo miękkiej w dotyku i jednocześnie bardzo wytrzymałej.
Jeżeli wykorzystujemy bawełnę egipską do produkcji ręczników, otrzymujemy grube, miękkie i świetnie chłonące wodę ręczniki, często o długiej pętelce, która nadaje ręcznikowi puszystości i gwarantuje dobrą higroskopijność.
Ręczniki są również bardzo trwałe, co jest bardzo ważne przy intensywnej eksploatacji lub w przypadku ręczników hotelowych. Co więcej, ten rodzaj bawełny sprawia, że ręczniki nie pylą, nie pilingują się, i stają się coraz bardziej miękkie z każdym praniem.

Czynniki wpływające na jakość ręczników z bawełny egipskiej

Położenie geograficzne

Bawełna rośnie w wielu miejscach na świecie, ale najbardziej sprzyja jej uprawie wysoka temperatura i umiarkowanie wilgotny klimat.
Bliskość równika, długi czas nasłonecznienia, wilgotności powietrza, długi okres wegetacyjny bawełny (od 4 do 6 miesięcy) sprawiają, że Egipt i dolina Nilu należy do najlepszych miejsc do uprawy bawełny.

Uprawa bawełny

To gdzie i w jaki sposób uprawiana jest bawełna ma odbicie na produkcie końcowym jaki z niej powstaje.
Bawełna egipska słynie z tego, że należy do najszlachetniejszych i najbardziej pieczołowicie uprawianych rodzajów bawełny. Sposób zbierania dojrzałej bawełny ma wpływ na jakość włókna, a następnie na jakość przędzy i tkaniny.
Przy zbieraniu mechanicznym może dojść do uszkodzenia włókien, dlatego bawełna egipska wciąż jeszcze zbierana jest ręcznie. Jako, że zbierający zrywają tylko prawdziwie dojrzałe owoce, otrzymywane z tak zbieranej bawełny włókna są równej długości i mają wysoką jakość.
Zbieranie ręczne sprawia, że włókna są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu są silniejsze i niepołamane. Dzięki takiemu podejściu przy uprawie otrzymuje się bawełnę najwyższej jakości.

Długość włókien bawełny

Tym, co wyróżnia bawełnę egipską od pozostałych rodzajów bawełny są włókna i ich długość. Rozróżnia się bawełnę krótkowłóknistą (10 do 22 mm), średniowłóknistą ( 22 do 33 mm) i długowłóknistą (33 do 55 mm). Bawełna egipska należy do ostatniej grupy, w której jest absolutnym liderem, gdyż jej włókna mają przynajmniej 3,5 cm długości i należą do najdłuższych na świecie. Skąd tyle zamieszania wokół długości włókien i dlaczego są one tak pieczołowicie mierzone?

Im dłuższe włókna tym silniejsza nić (przędza)

Długość włókien udoskonala przędzę i ostatecznie ma wpływ na jakość powstałej z przędzy tkaniny. Im dłuższe są włókna tym lepiej zostają ze sobą połączone i sklecone w procesie tworzenia przędzy. Czyli nić, a tym samym wyprodukowana z niej tkanina jest lepszej jakości, bardziej wytrzymała na eksploatację i trwalsza.
Przędza, która zawiera włókna zarówno krótkie i długie może być nierównomierna i bardziej narażona na uszkodzenia, dlatego tylko bawełna o długich włóknach jest gwarantem najwyższej jakości, zarówno przędzy jak i tkaniny.

Długość włókna wpływa na numer przędzy

Jeśli włókna bawełny są dobrze skręcone i wytrzymałe, daje to nam możliwość wyprodukowania cieńszej przędzy wyższych numerów. Nawet jeśli nić będzie cienka to dzięki wysokiej jakości włókien i tak pozostanie wytrzymała. Natomiast im cieńsza nić tym bardziej miękką, delikatniejszą w chwycie i lepszą jakościowo tkaninę możemy z niej wyprodukować. Tkanina z przędzy wysokich numerów zazwyczaj cechuje się połyskiem, jest gładka, sprężysta i miła w dotyku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ręczników z bawełny egipskiej ?

Pamiętaj !
Prawdziwy, oryginalny ręcznik z bawełny egipskiej musi mieć umieszczoną
informację na metce o składzie: bawełna egipska 100%/ egyptian cotton 100%Zapytaj o ekskluzywne ręczniki:

Jan Fecko

Jan Fecko

ADVERTEX
54-129 Wrocław
ul. Drzewieckiego 46 lok.3

tel. (71) 710 96 77
fax (71) 723 44 84
tel. kom. 531 817 268

e-mail: jan.fecko@advertex.pl
Wyślij proszę wiadomość e-mail, korzystając z poniższego formularza.

Szukaj ręczników wg kategorii