Ręczniki z bawełny egipskiej

Advertex to dystrybutor luksusowych ręczników z prawdziwej (certyfikowanej)
bawełny egipskiej
z certyfikatem od Cotton Egypt Assiociation ( CEA ).

Zamówienie, dostawa:
• minimalna wartość zamówienia wynosi 200 zł netto,
• przy zamówieniu powyżej 800 zł netto koszt dostawy pokrywa Advertex, poniżej danej kwoty koszt dostawy, który pokrywa zamawiający, wynosi 20 zł netto,
• wysyłamy w ciągu 3 dni roboczych,


Ręczniki z bawełny egipskiej z haftem

• na wszystkich ręcznikach istnieje możliwość zrobienia haftu,
• w celu wyceny haftu prosimy o przesłanie loga
• minimum już od 20 szt

UWAGA: Podane poniżej ceny to ceny maksymalne dla minimów logistycznych. Cena zależy od wartości zamówienia. Przy większych zamówieniach wysokie rabaty. Dlatego w sprawie dokładnej wyceny zawsze prosimy o kontakt >>.DeLux gramatura 700g/m2

Certyfikowana bawełna egipska 100% i Gramatura 700g/m2 gwarantują niesamowity komfort, puszystość, miękkość i niespotykaną chłonność.
50x90 - 26.00 zł netto,
70x130 - 70,00 zł netto,
Dostępne kolory: biały, kremowy, czekoladowy, grafit, szary, niebieski

zobacz pełen opis

Majestic gramatura 700g/m2

To esencja puszystości, miękkości i delikatności dotyku. A wszystko za sprawą nowoczesnej technologi tkania i najszlachetniejszych odmian bawełny egipskiej. Ręczniki z każdym praniem stają się coraz bardziej miękkie i puszyste.
50x90 - 30.50 zł netto,
70x130 - 70.00 zł netto,
Kolory: biały, krem, błękit, beż, grafit, musztarda, mięta, wrzos, figa, morski

zobacz pełen opis
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ręczników z bawełny egipskiej

PAMIĘTAJ:
Prawdziwy ręcznik z bawełny egipskiej musi mieć umieszczoną
informację na ręczniku o składzie: bawełna egipska 100%/ egyptian cotton 100%
oraz posiadać Egyptian Cotton™ logo.
Egyptian Cotton Logo

Brak tych informacji na produkcie oznacza, że ręcznik nie jest z bawełny egipskiej, wbrew deklaracjom producenta/dystrybutora.
Jedynym sposobem, aby mieć pewność, że kupowany produkt jest wykonany w 100% z egipskiej bawełny, jest poszukiwanie na produkcie Egyptian Cotton™ logo organizacji CEA.


Cotton Egyptian Association – CEA

Organizacja zrzeszającą akredytowanych producentów, którzy do produkcji swoich wyrobów używają bawełny egipskiej tylko z oryginalnych i autoryzowanych źródeł.

Wyroby producenta są starannie badane w laboratoriach CEA, które badają DNA produktu. Pozwala to na wyeliminowanie nieuczciwych graczy z rynku oraz dodatkowo umieszczenie ich na tzw „Czarnej liście” która jest dostępna na stronie CEA.
Niektórzy sprzedawcy w Polsce używają fałszywych pieczęci i podróbek logo stowarzyszenia Cotton Egypt Association lub całkowicie pomijają logo.

Wielu też opisuje swoje produkty jako utkane z bawełny egipskiej, dlatego warto pamiętać, że tylko produkty posiadające znak towarowy CEA, który jest oznaczeniem prawnie zastrzeżonym, gwarantują autentyczność pochodzenia surowca.

Ręczniki Advertex z bawełny egipskiej produkowane są przez akredytowanych producentów należących do Cotton Egyptian Association.


Zalety ręczników z bawełny egipskiej

Rodzaj bawełny użytej przy produkcji ręczników bezpośrednio wpływa na ich jakość. Włókna bawełny egipskiej są dwa razy dłuższe od włókien innych rodzajów bawełny i spełniają kryterium ELS (extra-long staple), czyli nalezą do grupy bawełny długowłóknistej.
Przędza wyprodukowana z bawełny egipskiej daje możliwość stworzenia tkaniny zarówno bardzo miękkiej w dotyku i jednocześnie bardzo wytrzymałej.
Jeżeli wykorzystujemy bawełnę egipską do produkcji ręczników, otrzymujemy grube, miękkie i świetnie chłonące wodę ręczniki, często o długiej pętelce, która nadaje ręcznikowi puszystości i gwarantuje dobrą higroskopijność.
Ręczniki są również bardzo trwałe, co jest bardzo ważne przy intensywnej eksploatacji lub w przypadku ręczników hotelowych. Co więcej, ten rodzaj bawełny sprawia, że ręczniki nie pylą, nie pilingują się, i stają się coraz bardziej miękkie z każdym praniem.

Warto zapamiętać, że zalety bawełny egipskiej są widoczne najlepiej przy wyższych gramaturach.

Jak prać ręczniki z prawdziwej bawełny egipskiej

Ręczniki po praniu są zawsze miękkie i puszyste. Nie ma tu nieprzyjemnej sztywności i szorstkości po praniu, jak przy zwykłej bawełnie. Dlatego, tak jak przy modalu i bambusie, nie ma potrzeby stosowanie płynów do płukania (które bardzo mocno hamują chłonność ręczników).
Ręczniki z prawdziwej bawełny egipskiej uzyskują 100% chłonności już po pierwszym praniu. Ręczniki z każdym praniem stają się coraz bardziej miękkie i puszyste.

  • Maksymalna temp prania 60°C
  • Prasowanie w maksymalnej temp dolnej płyty 150°C
  • Dopuszczalne suszenie w suszarce bębnowej
  • Nie stosować wybielaczy
  • Materiał nie powinien być czyszczony chemicznie, ani nie powinno
    używać się żadnych odplamiaczy chemicznych


Czynniki wpływające na jakość ręczników z bawełny egipskiej

Położenie geograficzne

Bawełna rośnie w wielu miejscach na świecie, ale najbardziej sprzyja jej uprawie wysoka temperatura i umiarkowanie wilgotny klimat.
Bliskość równika, długi czas nasłonecznienia, wilgotności powietrza, długi okres wegetacyjny bawełny (od 4 do 6 miesięcy) sprawiają, że Egipt i dolina Nilu należy do najlepszych miejsc do uprawy bawełny.

Uprawa bawełny

To gdzie i w jaki sposób uprawiana jest bawełna ma odbicie na produkcie końcowym jaki z niej powstaje.
Bawełna egipska słynie z tego, że należy do najszlachetniejszych i najbardziej pieczołowicie uprawianych rodzajów bawełny. Sposób zbierania dojrzałej bawełny ma wpływ na jakość włókna, a następnie na jakość przędzy i tkaniny.
Przy zbieraniu mechanicznym może dojść do uszkodzenia włókien, dlatego bawełna egipska wciąż jeszcze zbierana jest ręcznie. Jako, że zbierający zrywają tylko prawdziwie dojrzałe owoce, otrzymywane z tak zbieranej bawełny włókna są równej długości i mają wysoką jakość.
Zbieranie ręczne sprawia, że włókna są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu są silniejsze i niepołamane. Dzięki takiemu podejściu przy uprawie otrzymuje się bawełnę najwyższej jakości.

Długość włókien bawełny

Tym, co wyróżnia bawełnę egipską od pozostałych rodzajów bawełny są włókna i ich długość. Rozróżnia się bawełnę krótkowłóknistą (10 do 22 mm), średniowłóknistą ( 22 do 33 mm) i długowłóknistą (33 do 55 mm). Bawełna egipska należy do ostatniej grupy, w której jest absolutnym liderem, gdyż jej włókna mają przynajmniej 3,5 cm długości i należą do najdłuższych na świecie. Skąd tyle zamieszania wokół długości włókien i dlaczego są one tak pieczołowicie mierzone?

Im dłuższe włókna tym silniejsza nić (przędza)

Długość włókien udoskonala przędzę i ostatecznie ma wpływ na jakość powstałej z przędzy tkaniny. Im dłuższe są włókna tym lepiej zostają ze sobą połączone i sklecone w procesie tworzenia przędzy. Czyli nić, a tym samym wyprodukowana z niej tkanina jest lepszej jakości, bardziej wytrzymała na eksploatację i trwalsza.
Przędza, która zawiera włókna zarówno krótkie i długie może być nierównomierna i bardziej narażona na uszkodzenia, dlatego tylko bawełna o długich włóknach jest gwarantem najwyższej jakości, zarówno przędzy jak i tkaniny.

Długość włókna wpływa na numer przędzy

Jeśli włókna bawełny są dobrze skręcone i wytrzymałe, daje to nam możliwość wyprodukowania cieńszej przędzy wyższych numerów. Nawet jeśli nić będzie cienka to dzięki wysokiej jakości włókien i tak pozostanie wytrzymała. Natomiast im cieńsza nić tym bardziej miękką, delikatniejszą w chwycie i lepszą jakościowo tkaninę możemy z niej wyprodukować. Tkanina z przędzy wysokich numerów zazwyczaj cechuje się połyskiem, jest gładka, sprężysta i miła w dotyku.
Zapytaj o ręczniki z bawełny egipskiej

Jan Fecko

Jan Fecko

ADVERTEX
54-129 Wrocław
ul. Drzewieckiego 46 lok.3

tel. (71) 710 96 77
fax (71) 723 44 84
tel. kom. 531 817 268

e-mail: jan.fecko@advertex.pl
Wyślij proszę wiadomość e-mail, korzystając z poniższego formularza.

Szukaj ręczników wg kategorii