Typy ręczników

Zalety ręczników bambusowych

Mawia się, że ludzi można podzielić na tych, którzy lubią koty i na tych, którzy lubią psy. Żartobliwie rzecz ujmując można powiedzieć, że podobnie możemy podzielić ludzi w przypadku ręczników.
Prawda jest taka, że bez względu na to jaki ręcznik ma kolor, jak jest ozdobiony, jakie są jego parametry techniczne, z jakiej wykonany jest przędzy i tak dalej, i tak dalej, kupimy ten ręcznik, który w „chwycie” najbardziej nam przypadnie do gustu.

Dlatego możemy podzielić użytkowników na tych, którzy lubią ręczniki lekkie, puchate i mięciutkie i na tych, którzy lubią grube, mięsiste, często szorstkie ręczniki. Nie jest to podział na ręczniki lepsze i gorsze, ale przy zakupie dobrze zastanowić się do którego „ręcznikowego typu” należysz.


Puchate vs Mięsiste:
Znajdź swojego idealnego partnera w świecie ręczników


Żeby zrozumieć różnicę dobrze jest wiedzieć, że:
1) Ręczniki mięciutkie i puchate to te, które mają dłuższa pętelkę, która rozbiega nam się w dłoniach i przydaje tkaninie właściwości lekkości i puszystości. Do tej grupy ręczników obowiązkowo zaliczymy ręczniki low-twist i zero-twist, o długiej, nieskręconej pętelce, o dużej „zawartości” materiału, przez co mięciutkie w chwycie i bardzo chłonne.
2) Ciężkie i mięsiste ręczniki to ręczniki o bardzo mocnym skręcie lub zbudowane z pętelek składających się z kilku warstw. Przy tworzeniu przędzy włókna zostają ze sobą mocno skręcone, dodatkowo mocno skręcone zostają łączone ze sobą nici przędzy, nadając tkaninie trwałość i siłę. Tego typu ręczniki mają krótkie pętelki, które są bardzo gęsto utkane. Tkanina robi wrażenie mięsistej, gęstej i często lekko szorstkiej, ale świetnie masuje skórę i wchłania wilgoć.

Oba opisane typy ręczników mają swoje zalety i wady, które przemawiają do różnych osób w zależności od ich indywidualnych preferencji dotyczących odczucia dotykowego, absorpcji wody i trwałości.

Ręczniki mięciutkie i puchate

Zalety:
Tego typu ręczniki są często bardziej miękkie i delikatne w dotyku, co sprawia, że są bardzo przyjemne dla skóry. Ich puszystość może również sprawiać wrażenie luksusu i wygody. Ręczniki z nieskręconą przędzą (low-twist i zero-twist) są często bardzo chłonne, dzięki większej powierzchni w kontakcie z wodą.
Wady:
Mogą być one mniej trwałe niż ręczniki z mocno skręconą przędzą, ponieważ dłuższe pętelki są bardziej podatne na zaciąganie i uszkodzenia. Ponadto, mogą wymagać delikatniejszego traktowania podczas prania i suszenia.

Ręczniki ciężkie i mięsiste

Zalety:
Ręczniki te zwykle dłużej wytrzymują, ponieważ ich mocno skręcone włókna są bardziej odporne na uszkodzenia. Ich gęstość może zapewniać bardzo dobrą absorpcję, a szorstkość tkaniny może działać jak delikatny peeling, masując skórę podczas użytkowania.
Wady:
Niektórzy użytkownicy mogą uznać je za mniej komfortowe, szczególnie jeśli preferują miękkość i delikatność w dotyku. Mogą być również cięższe, co może być mniej wygodne podczas używania i dłużej schną po praniu.


Podczas zakupu ręcznika, warto też rozważyć inne czynniki, jak np.:

Materiał:
Ręczniki wykonane z bawełny egipskiej lub tureckiej są znane z wyjątkowej chłonności i miękkości. Ręczniki bambusowe oferują naturalne właściwości antybakteryjne i są przyjazne dla skóry.
Gramatura:
Wyższa gramatura (g/m²) oznacza gęściej tkany ręcznik, który zazwyczaj jest bardziej chłonny i luksusowy, ale też cięższy.
Ekologia:
Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy produkt jest ekologiczny i zrównoważony. Ręczniki z certyfikatem ekologicznym mogą być dla nich ważnym kryterium wyboru.

Ważne jest, aby podczas zakupu ręcznika kierować się własnymi odczuciami i potrzebami, ponieważ ręcznik to przedmiot codziennego użytku, który powinien dostarczać komfort i zadowolenie z jego używania.







Zapytaj o ręczniki Advertex:

Jan Fecko

Jan Fecko

ADVERTEX
54-129 Wrocław
ul. Drzewieckiego 46 lok.3
NIP: 899-259-53-24

tel. (71) 710 96 77
fax (71) 723 44 84
tel. kom. 531 817 268
(pon-pt, godz. 9.00 - 16.00)


e-mail: jan.fecko@advertex.pl
Wyślij proszę wiadomość e-mail, korzystając z poniższego formularza.






Do pobrania:

Cennik ręczników





Szukaj ręczników wg kategorii