Typy ręczników

Zalety ręczników bambusowych

Mawia się, że ludzi można podzielić na tych, którzy lubią koty i na tych, którzy lubią psy. Żartobliwie rzecz ujmując można powiedzieć, że podobnie możemy podzielić ludzi w przypadku ręczników.
Prawda jest taka, że bez względu na to jaki ręcznik ma kolor, jak jest ozdobiony, jakie są jego parametry techniczne, z jakiej wykonany jest przędzy i tak dalej, i tak dalej, kupimy ten ręcznik, który w „chwycie” najbardziej nam przypadnie do gustu.
Dlatego możemy podzielić użytkowników na tych, którzy lubią ręczniki lekkie, puchate i mięciutkie i na tych, którzy lubią grube, mięsiste, często szorstkie ręczniki. Nie jest to podział na ręczniki lepsze i gorsze, ale przy zakupie dobrze zastanowić się do którego „ręcznikowego typu” należysz.

Żeby zrozumieć różnicę dobrze jest wiedzieć, że:
1) Ręczniki mięciutkie i puchate to te, które mają dłuższa pętelkę, która rozbiega nam się w dłoniach i przydaje tkaninie właściwości lekkości i puszystości. Do tej grupy ręczników obowiązkowo zaliczymy ręczniki low-twist i zero-twist, o długiej, nieskręconej pętelce, o dużej „zawartości” materiału, przez co mięciutkie w chwycie i bardzo chłonne.
2) Ciężkie i mięsiste ręczniki to ręczniki o bardzo mocnym skręcie lub zbudowane z pętelek składających się z kilku warstw. Przy tworzeniu przędzy włókna zostają ze sobą mocno skręcone, dodatkowo mocno skręcone zostają łączone ze sobą nici przędzy, nadając tkaninie trwałość i siłę. Tego typu ręczniki mają krótkie pętelki, które są bardzo gęsto utkane. Tkanina robi wrażenie mięsistej, gęstej i często lekko szorstkiej, ale świetnie masuje skórę i wchłania wilgoć.Zapytaj o ręczniki Advertex:

Jan Fecko

Jan Fecko

ADVERTEX
54-129 Wrocław
ul. Drzewieckiego 46 lok.3
NIP: 899-259-53-24

tel. (71) 710 96 77
fax (71) 723 44 84
tel. kom. 531 817 268
(pon-pt, godz. 9.00 - 16.00)


e-mail: jan.fecko@advertex.pl
Wyślij proszę wiadomość e-mail, korzystając z poniższego formularza.


Do pobrania:

Cennik ręczników

Szukaj ręczników wg kategorii